دستگاه کامپرشن تراپی و DVT

رفع مشکل گردش خون و جلوگیری از ادم
دارای 14 مدکاری
همراه با کاف های مخصوص
توضیحات

آشنایی با پمپ دی وی تی DVT(Deep vein Thrombosis) Intermittent Pneumatic Compression) IPC)

خون حاوي اکسیژن از قلب توسط شریان ها به سمت بافت هاي بدن پمپ می شود و خون حاوي دي اکسید کربن از اندام ها جمع آوري شده و به قلب باز می گردد. خون موجود در شریان ها به وسیله قدرت ماهیچه قلب در بدن به چرخش در می آید. در این میان ماهیچه هاي دست و پا با فشاري که به عروق ایجاد می کنند، به بازگرداندن خون به قلب کمک می کنند. اگرماهیچه حرکت نداشته باشد، ممکن است خون به عقب برگردد. ترومبوسیس به این معنی است که گردش خون به سمت قلب به علت لخته شدن خون مختل گردد و خون لخته شده ترومبوز نامیده می شود. ترمومبوزي که در عروق عمقی ایجاد شده است، بسیار جدي است و باید سریعاً مورد درمان قرار گیرد. کهولت سن، عدم تحرك براي مدت طولانی، سابقه ترومبوسیس عمقی، سرطان، بارداري، داروهاي کنترل تنفس و چاقی، از عوامل ایجاد ترومبوز هستند. براي درمان ترومبوزیس عمقی عروقی، داروهاي ضد انعقاد استفاده می شود. این داروها داراي عوارض جانبی همچون خون ریزي و افزایش فشار خون می باشند. دستگاه پمپ پنوماتیک DVT می تواند به عنوان یک درمان محفاظتی استفاده شود.

[1]

سه روش مرسوم براي انتقال انرژي، انتقال مکانیکی، انتقال الکتریکی و انتقال توسط سیال جاري تحت فشار می باشد. سیستم هاي پنوماتیک، سیستم هایی هستند که براي انتقال انرژي به روش سیال تحت فشار طراحی شده اند. دستگاه پمپ Deep Vein Thrombosis) DVT( یا Intermittent Pneumatic Compression) IPC( ، نوعی سیستم پنوماتیک براي مدیریت فشرده سازي متناوب پنوماتیک و پروتکل هاي نوسانات مصنوعی می باشد که در کاهش اختلالات گردش خون محیطی یک اندام تحت درمان مفید اس[2] و به صورت متناوب از بیرونی ترین بخش اندام به سمت مرکز بدن فشار وارد می کند. موج فشار از طریق محفظه هاي قابل تورم در داخل یک گن مخصوص ایجاد می شود که دور ناحیه ي تحت درمان بسته می شود. هر محفظه به ترتیب متورم می شود و یک حرکت ماساژ هدایت شده ملایم را اعمال می کند که به مایع لنفاوي گیر افتاده کمک می کند تا راه خود را به سمت کانال هاي لنفاوي باز پیدا کند. بعد از اتمام این دوره تناوب، دستگاه، فشار را رها می کند و به رگ هاي لنفاوي اجازه ي پر شدن می دهد. سپس این فرایند مجدداً شروع می شود و با توجه به مدت زمان تجویز شده براي درمان، تکرار خواهد شد. فشرده سازي متناوب پنوماتیک )IPC( یک روش موثر براي افزایش جریان خون در پاي بیماران مبتلا به ترومبوزیس عروق محیطی است [3]مطالعات بالینی مدیریت زخم هاي وریدي پا نشان می دهد که IPC، بهبود کلی را افزایش داده و سرعت درمان را تسریع می کند. تجویز مناسب IPC براي بهبود مدیریت بیماران مبتلا به زخم هاي وریدي پا نیاز به مطالعه بیشتري دارد. به نظر می رسد که استفاده از IPC در ترکیب با روش فشرده سازي تدریجی پایدار، نتیجه را در بیماران مبتلا به پیشرفته ترین بیماري هاي وریدي بهبود می بخشد[ 4].

[5]

در ادامه با دو نمونه از دستگاه پمپ پنوماتیک IPC آشنا می شویم:دستگاه IPC برند Wonjin مدل 7700-D : این دستگاه یک پمپ IPC یا DVT می باشد که به منظور جلوگیري از تشکیل ترومبوزیس عمقی عروقی در پاها و همچنین آمبولی ریوي طراحی شده است. این دستگاه، ساخت کمپانی Wonjin کره جنوبی بوده و داراي چهار برنامه داخلی براي انجام هرچه بهتر فرایند می باشد. دستگاه داراي سه مدل کاف است که به صورت مصرفی یا دائمی استفاده می شوند. کاربرد این دستگاه، جلوگیري از ادم لنف، PE )آمبولی ریوي(، DVT )ترومبوزیس عمقی عروقی(، درمان واریس و پیشگیري از آن می باشد.

[6]

دستگاه IPC مدل IPC06-V : در این دستگاه که محصول کشور چین می باشد، پمپاژ هوا توسط دستگاه به داخل بالشتک هایی که دور قسمت هاي مختلف اندام ها )اغلب کمر و پاها( را پوشانده، انجام شده و با اعمال فشار کنترل شده سبب افزایش حرکت جریان خون و لنف در بدن می شود که می تواند در کاهش تورم و ادم بافت و تسکین دردهاي عضلانی موثر باشد.

[7]

منابع: [١]: drhsnajafi.com[٢]: www.freepatentsonline.com/20120238924.pdf[٣]: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/18295105[۴]: pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/21050701[۵]: asiaaximed.com[۶]: asiaaximed.com[٧]: timcheh.com https://www.anhuma.com/wp-content/uploads/2021/12/ANHUMA-@anhuma.co-•-Instagram-photos-and-videos_10.mp4
اطلاعات تکمیلی
سوالات متداول
دارای 6 عدد بالشتک و یا کاف بوده که هر 3 کاف آن به یک پا وصل می شود.
بله این محصول دارای استاندارد ایزو بوده و علاوه برآن دارای استاندارد از آزمایشگاه مرکزی نیز می باشد.
کاربران این دستگاه پرستاران بخش مراقبت های ویژه، متخصصین بیهوشی و مراکز بیهوشی می باشند
برای اطلاعات بیشتر این محصول می توانید به مراجعه به کاتالوگ آن در همین صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
برای سفارش این محصول کافیست بر روی گزینه ” تماس بگیرید” موجود در همین صفحه کلیک کنید تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
محصولات مرتبط

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دستگاه کامپرشن تراپی و DVT”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *