الکترو شوک zoll AED PLUS

مجهز به فناوری Real CPR Help
قابلیت درمان آریتمی قلبی به کمک جریان الکتریکی
رهنمایی واقعی CPR که به نجاتگران کمک می کند CPR بهینه ارائه دهند

[yith_wcwl_add_to_wishlist]

توضیحات

دستگاه شوک الکتریکی هوشمند(ZOLL)

ایست قلبی، برای بیش از 250000 نفر در سال، اتفاق می‌افتد. در شرایط ایده آل، 60 درصد از بیماران، زنده می‌مانند. نکته‌ی مهم در لحظه‌ی ایست قلبی، سرعت دفیبریله کردن بافت قلب است. در صورت ایست قلبی در خارج از بیمارستان، باید به سرعت با اورژانس تماس گرفته شود و فرد، احیای قلبی-ریوی شود و در صورت امکان، از AED (دستگاه شوک الکتریکی خارجی خودکار)، پیش از رسیدن آمبولانس استفاده شود.

دستگاه الکتروشوک زول ZOLL AED PLUS چیست؟

هنگامی که قلب دچار آریتمی و اختلال در سیگنال الکتریکی شود، فیبریلاسیون قلبی رخ می‌دهد. دستگاه‌های دفیبریلاتور، برای مقابله با این حالت، طراحی شده اند و به دو دسته خارجی و قابل کاشت تقسیم می شوند. دستگاه شوک الکتریکی خارجی خودکار (Automated External Defibrillator) یا همان AED، نوعی دفیبریلاتور خارجی قابل حمل می باشد. این دستگاه، ریتم قلب را چک می کند و در زمان نیاز که آریتمی یا اختلال در ریتم قلبی به‌وجود می آید، به قلب شوک الکتریکی وارد می کند تا ریتم قلبی به حالت طبیعی برگردد. دستگاه‌های AED، برای درمان حملات ناگهانی و ایست قلبی ناگهانی استفاده می شوند.  ایست ناگهانی قلبی، حالتی است که در آن قلب به‌صورت ناگهانی و غیرقابل پیش بینی از کار می ایستد و در نتیجه خون رسانی به مغز و دیگر اندام ها انجام نمی شود. اگر در همان دقایق اولیه اقدام به درمان و کمک به بیمار نشود.  ایست قلبی ناگهانیAمعمولا، باعث مرگ بیمار می شود. در واقع با گذشت هر دقیقه، احتمال بهبود بیمار، 23 درصد کاهش می‌یابد. به‌صورتی که با گذشت 3 الی 5 دقیقه از شروع حمله قلبی، اگر اقدام به کمک رسانی و درمان نشود، آسیب های غیر قابل جبرانی به مغز وارد می شود. اگر در این شرایط دستگاه AED در اختیار باشد تا به بیمار کمک کند، می تواند زندگی شخص را نجات دهد. الکتروشوک‌ها، می توانند در مراکز شلوغ مانند متروها، فرودگاه ها، مراکز تفریحی و خرید، مدارس و دانشگاه ها، رستوران ها، اماکن ورزشی و… که احتمال ایست قلبی زیاد است، برای استفاده عموم و یا در اختیار نیروهای آموزش دیده، قرار گیرند. الکتروشوک زول aed plus AED ها، دستگاه های سبک و قابل حمل هستند که با باتری کار می‌کنند. این دستگاه‌ها، پدهایی مجهز به سنسور دارند که به آن‌ها الکترود گفته می شود. هنگامی که دستگاه روشن می شود، به امدادگر، راهنمایی‌های لازم برای نحوه قرار دادن الکترودها، نمایش داده می‌شود و به‌صورت اتوماتیک، وضعیت بیمار را بررسی می‌کند. بعد از متصل کردن الکترودها به بیمار، باید از هرگونه تماس با بیمار اجتناب کرد، چراکه ممکن است باعث ایجاد خطا در محاسبات دستگاه شود. دستگاه، ریتم قلبی بیمار را بررسی کرده و هنگامی که لازم باشد به بیمار شوک وارد شود، دستورالعمل های صوتی را به امدادگر می دهد تا در لحظه مناسب شوک به بیمار اعمال شود. برخی از انواع الکتروشوک‌ها، حافظه دارند و ECG بیمار را با ذکر زمان، ثبت می‌کنند. همچنین برخی از دستگاه ها، قابلیت ضبط صدا، برای ثبت نحوه عملکرد امدادگر را دارند. اولین نسل از دستگاه‌های AED که مورد استفاده قرار گرفته شدند، تک‌فازی بودند که شوکی با انرژی بالا (حدود 360-400 ژول) را به بیمار اعمال می کردند. این میزان از انرژی، باعث به‌وجود آمدن مشکلات قلبی و سوختگی‌های شدید درجه 2 و 3 می شد. از سال 2003 به بعد، طراحی این دستگاه‌ها به سمت دوفازی تغییر کرد، که به‌صورت پشت سرهم، دو شوک با انرژی پایین 120-200 ژول و هر بار با پلاریته مخالف، به الکترودهای متصل به بیمار اعمال می شود. دستگاه‌های AED، کاملاً ایمن و قابل اطمینان هستند و گزارشی از این‌که این دستگاه‌ها شوک نامناسب به بیمار اعمال کنند، ثبت نشده است. الکتروشوک زول aed plus

انواع آریتمی در دستگاه الکتروشوک زول ZOLL AED PLUS

استفاده از دستگاه‌های AED، به درمان دو نوع آریتمی، محدود می شود:
 • تاکی کاردی یا تندتپشی بطنی (Ventricular tachycardia)
 • فیبریلاسیون بطنی (Ventricular fibrillation
در هر دو حالت، ریتم قلب، به‌صورت خطرناکی از حالت طبیعی خارج می شود. در تند تپشی بطنی، به قدری ضربان قلب بالا است که قادر به خون‌رسانی مناسب به اندام‌ها نمی‌باشد و در انتها، منجر‌به فیبریلاسیون بطنی می شود. در فیبریلاسیون بطنی، فعالیت الکتریکی قلب، نامنظم می شود و در نتیجه آن، بطن نمی‌تواند عمل پمپاژ خون به اندام‌ها را انجام دهد. دستگاه‌های AED، به‌گونه ای طراحی شده اند تا افراد عادی، بتوانند از آن‌ها استفاده کنند. الکتروشوک زول aed plus

احیاء و کار با دستگاه الکتروشوک زول AED

1) ارزیابی برای استفاده از دستگاه AED

 1. قبل از شروع، اطمینان حاصل کنید که شما و بیمار در محلی امن قرار دارید .اگر دستگاه AED در دسترس است، اطمینان حاصل کنید که بیمار، تماسی با آب نداشته و در نزدیکی مواد قابل اشتعال، قرار ندارد.
 2. هوشیاری بیمار را چک کنید. بیمار را با صدا زدن، بیدار کنید.
 3. اگر پاسخی مشاهده نشد، فورا با اورژانس تماس بگیرید.
 4. CABS را چک کنید.
 • CHEST←C: اگر بیمار تنفس طبیعی ندارد، دست را در وسط سینه، میان دو نوک سینه قرار داده و با سرعت ۱۰۰ بار دقیقه، هر بار ۲ اینچ به پایین، فشار می‌دهیم.
 • AIRWAY←A : سر بیمار را به عقب بچرخانید تا راه‌های هوایی باز شود.
 • BREATHING←B: دو بار درون ریه‌های بیمار بدمید، تا حدی که قفسه سینه بالا بیاید (در مدت زمان کمتر از 10 ثانیه).

2) استفاده از دستگاه الکتروشوک زول ZOLL AED PLUS

 1. یک دستگاه دفیبریلاتور AED تهیه کنید. در برخی کشورها، در نقاط خاصی از شهر، دستگاه‌های AED، روی دیوار تعبیه شده اند.
 2. در صورت در دسترس نبودن الکتروشوک AED، از روش احیای قلبی-ریوی استفاده کنید.
 3. دستگاه الکتروشوک AED. را روشن کنید. با توجه به مدل AED، ممکن است برای روشن نمودن دستگاه، نیاز به فشردن یک دکمه یا کشیدن یک دسته باشد.
 4. از دستورات صوتی AED پیروی کنید.
 5. لباس ها را از قسمت سینه، شکم و بازو ها خارج کنید.
 1. لایه‌ی روی پد‌ها را بردارید و در نقاط مناسب قرار دهید. (دراین مرحله، دقت در محل چسباندن پد‌ها، از سرعت، مهم‌تر است).
 2. به طور معمول، AED، فورا شروع به آنالیز ریتم ضربان قلب بیمار می‌کند. در غیر این صورت، دکمه‌ی آنالیز دستگاه را فشار دهید. در هیچ یک از مراحل دفیبریلیشن، بدن بیمار را لمس نکنید.
 3. اگر دستگاه، دستور شوک را صادر کرد، دکمه شوک را بزنید. در زمان شوک دادن، اطمینان حاصل کنید هیچ کس بیمار را لمس نمی‌کند. همچنین بدن بیمار، نباید در تماس با فلز یا مقادیر زیاد آب (مخصوصا در ناحیه سینه) باشد. عرق طبیعی بدن موردی ندارد. در صورتی که بیمار دارای پیس میکر (دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب) است، پد‌های دستگاه را مستقیما روی پیس میکر قرار ندهید.
دستگاه دفیبریلاتور، ۳ بار شوک می دهد که معمولا یک‌بار، کافی است. دستگاه های جدید، یک‌بار با بالاترین شدت شوک می‌دهند و سپس، به شخص دستور احیای فوری قلبی-ریوی به مدت ۲ دقیقه را می‌دهند. برخی ایست های قلبی بدون ضربان، با AED درمان نمی‌شوند. اگر دستگاه دستور شوک نداد، ضربان را چک کنید، اگر ضربان حس نشد، احیا را ادامه دهید. الکتروشوک زول aed plus

3) CPR

 1. هنگام احیای قلبی-ریوی، اگر تنفس و ضربان مشاهده نشد، ماساژ قفسه سینه را شروع کنید.
 2. اگر ضربان وجود دارد ولی شخص نفس نمی کشد، فقط تنفس مصنوعی بدهید. شخص در صورتی که تنفس می‌کند، حتما ضربان دارد، اما امکان وجود ضربان بدون تنفس، وجود دارد.
 3. اگر شخص فقط نیاز به تنفس دارد، هر ۵ ثانیه یک نفس بدهید.
 4. بعد از ۲ دقیقه، تنفس را چک کنید. در صورتی که تنفس مشاهده نشد، تنفس دهان به دهان را ادامه دهید. اگر تنفس شروع شد، شخص را در وضعیت ریکاوری قرار دهید.
 5. اگر شخص هم ماساژ قلبی و هم تنفس مصنوعی نیاز دارد، ۲ بار هر بار به مدت ۲ ثانیه تنفس مصنوعی بدهید (در حالی‌که بینی را گرفته اید)، سپس بالای قفسه سینه را پیدا کنید و دو انگشت پایین بیایید و ماساژ قلبی را شروع کنید.
دستگاه ZOLL AED Plus، یکی از انواع دستگاه‌های شوک الکتریکی خارجی خودکار می‌باشد که از تکنولوژی Real CPR Help، برخوردار می‌باشد که به امدادگران در انجام CPR با کیفیت بالا، کمک می کند و بازخورد‌های صوتی و تصویري یکپارچه اي را براي پشتیبانی از بیمار در طول نجات، ارائه می‌دهد. فیبریلاتور AED Plus، می‌تواند شرایط محیطی مختلف (دماي شدید، ارتفاع، لرزش، شوك و …) را تحمل کند و داراي قابلیت خودآزمایی خودکار می‌باشد، به‌طوری که وقتی ضربان قلب، به‌گونه ای باشد که شوك‌پذیر تشخیص داده شود، دستگاه، یک شوك وارد می‌کند. از دیگر ویژگی‌های این دستگاه، می‌توان به الکترودهای CPR-D-padz با قابلیت نصب آسان، باتری‌های لیتیومی با عمر 5 ساله، طراحی مقاوم و ساده و نشانگر میزان فشرده سازی قفسه سینه، اشاره کرد.

(AED)Automated external defibrillator

مزایای دستگاه الکترو شوک (ZOLL)

 1. وسیله قابل حمل الکترونیکی است.
 2. به‌طور خودکار( آریتمی قلبی ناشی از فیبریلاسیون بطنی (VF) تشخیصوتاکی کاردی بطنی پالس).
 3. قابلیت درمان آریتمی قلبی به کمک جریان الکتریکی .
 4. مجهز به فناوری Real CPR Help
 5. سنسور دستگاه الکترو شوک AED  موجود درپدهای  به کاربر میزان فشرده سازی قفسه سینه را نشان می دهد.به شما این امکان را می دهد تا بدانید که چگونه کار می کنید. این راهنمایی با گرفتن نوار قلب در زمان واقعی به عمق و میزان توصیه شده فشرده سازی به شما کمک میکند.
 6. ZOLL AED PLUS  اولین دستگاه ضربان ساز خودکار خارجی (AED) می باشد.  که با دستورهای صوتی و تصویری ساده توسط افراد مبتدی و بدون تخصص پزشکی مورد استفاده قرار گیرد.
 7. در کلاس های  کمکهای اولیه، امدادگری و احیاء قلبی و ریوی  support basic life  (BLS)استفاده از دستگاه الترو شوک آموزش داده می شود.
 8. درپوش آن به عنوان پشتیبان راه هوایی (باز کردن راه هوایی AIR WAY)برای حفظ راه هوایی استفاده می شود.
 9. صفحه نمایش در الکتروشوک (AED) زول پلاس با نور پس زمینه که متن را همزمان با هر صدای صوتی اعلام می کند به امدادگران کمک می کند تا سریعتر و موثرتر احیای قلبی انجام پذیرد.
 10. راهنمایی واقعی CPR که به نجاتگران کمک می کند CPR بهینه ارائه دهند.
 11. دارای  باتری های قابل تعویض با طول عمر بالا(5 سال) می باشد.
اطلاعات تکمیلی
سوالات متداول
برای سفارش این محصول کافیست بر روی گزینه ” تماس بگیرید” موجود در همین صفحه کلیک کنید تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
محصولات مرتبط

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “الکترو شوک zoll AED PLUS”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *