دستگاه رگ یاب

انتخابی باکیفیت و مطمئن
رابط کاربری قابل اعتماد
تسهیل بخشی روند رگ یابی

[yith_wcwl_add_to_wishlist]

توضیحات

دستگاه رگ یاب

مايع درماني (سرم تراپي) و تزريقات داخل وريدي كه خود شامل برقراري راه وريدي و تزريق دارو و مايعات به بدن مي‌باشد، از ابتدايي‌ترين و حياتي‌ترين موارد در ارتباط با احیا و درمان بیماران مي‌باشد. در مراکز درمانی و بیمارستان‌ها پرستاران و پزشکان برای تزریق، خون گیری یا زدن آنژیوکت مرتبط با  افراد چاق، کهنسالان و افراد خاص مثل معتادان و نوزادان  با مشکل و دشواری فراوانی مواجه هستند. عدم پیدا بودن رگ در افراد چاق به علت بافت چربی، خراب بودن رگ‌ها در افراد معتاد، شکنندگی  رگ در افراد پیر و به علت نرم بودن بافت و درونی‌تر بودن وریدهای اندام نوزادها پیدا کردن رگ بسیار مشکل می‌باشد. از طرف دیگر، مشکل رگ‌یابی و ایجاد خون ریزی به علت پاره شدن رگ در هنگام تزریق یا خون گیری معضلی است که همواره باعث ایجاد آزار و عارضه در بیمار می‌شود. این مشکل توسط دستگاه رگ‌یاب طراجی شده حل و برطرف شده است.  این دستگاه پیدا کردن رگ با استفاده از ویژگی‌های خاص  رگ را به راحتی از دیگر بافت‌ها متمایز کرده و این امکان را به کاربر می‌دهد که به راحتی رگ را مشاهده کرده و عملیات تزریق یا خون‌گیری را انجام دهد.

مزایای دستگاه:

  • دارا بودن بازوی محرک که می‌توان با تنظیم کردن آن رگ را در افراد با سنین متفاوت یا با نژادهای مختلف (رنگین پوستان) و ایجاد کنتراست مناسب پیدا کرد.
  • قابلیت تنظیم زاویه LEDهای آن به دلخواه بطوریکه هنگامی که بیشترین پراکندگی (معمولا در زاویه 45 درجه) ایجاد شد عملیات رگ‌گیری انجام می‌گیرد.
  • استفاده از ترکیبی از LED جهت ایجاد کنتراست بالا و افزایش وضوح رگ که با تنظیم  کلید مربوطه می‌توان نور قرمز یا نارنجی یا ترکیبی از نورها را بر روی پوست تاباند.
  • دارای یک ویبریشن می‌باشد که باعث تورم و پر خون شدن رگ و نمایان‌تر شدن رگ می‌شود.
  • دستگاهی بومی با قابلیت‌های چندین برابری نسبت به نمونه‌های خارجی با قیمت بسیار پایین‌تر.
  • دارای دیمر برای تنظیم شدت نور.
  • دارا بودن شارژر  برای شارژ کردن باطری دستگاه.
  • قابل حمل
  • قابل استفاده در مراکز درمانی و مکان‌های مختلف

مشخصات فنی:

استفاده از نور با توان بالا باعث می‌شود که بافت‌های بدن که حاوی مایع‌هایی نظیر آب هستند در مقابل این نور شفاف جلوه کنند و توان بالای این نور باعث نفوذ فوتون‌های نوری به داخل بافت و عبور از فضای میان بافتی و گذر از طرف دیگر بافت می‌شود. اما به دلیل جذب نور بوسیله خون، وریدها از بافت اطراف متمایز می‌شوند. این نور کاملاً بدون ضرر و وبا گرمای مناسبی می‌باشد و هیچ عوارض جانبی نخواهد داشت. دستگاه مورد نظر هم چنین دارای یک ویبریشن می‌باشد که باعث تورم و پر خون شدن رگ و در نتیجه نمایان‌تر شدن رگ می‌شود. به عبارت دیگر، این دستگاه با ایجاد گرما و انبساط ماهیچه‌ای توام با ضربه‌های شبیه‌سازی شده با حرکت دست انسان، رگ‌های بیماران را به سمت پوست هدایت می‌کند. دستگاه دارای دو بازوی متحرک می‌باشد که می‌توان با تنظیم کردن آن رگ را در افراد با سنین متفاوت یا با نژادهای مختلف (رنگین پوستان) و ایجاد کنتراست مناسب پیدا کرد. این جنبه از اختراع در نمونه‌های قبلا ساخته شده دیده نمی‌شود.

موارد و نحوه کاربرد:

با توجه به اين كه براي پيدا كردن رگ مشكلاتي چون تكيه داشتن بر مهارت خاص پرستار، ايجاد زخـم و نـاراحتي بيمار و عوارض ناخواسته ديگر به‌وجود مي‌آيد، دستگاه رگ‌یاب با قدرت تشخیصی بالا و قابلیت‌های منحصر به فرد و با کیفیت مناسب در موارد متفاوت قابل کاربرد است. از این میان می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 1. دستگاه رگ‌ياب ويژگي‌هايي چون قـــدرت تـشـخـيــص مـنــاســب‌تــريــن وريــد از مـيــان وريــدهــاي ديـگــر سرعت بالا و يافتن رگ در كمتر از چند ثانيه را دارد. 2. بـا قـرار دادن بـر روي پوست محل مورد نظر و سپس با روشن كردن دستگاه، و تنظیم کردن بازوی دستگاه و زاویه مناسب LEDها و ایجاد شدت نور مناسب بوسیله دیمر می‌توان مناسب‌ترین رگ را انتخاب کرد. 3. اين دستگاه عاري از هرگونه عارضه می‌باشد. بـنـابراين هيچ نگراني را براي بيمار ايجاد نخواهد كـرد. 4. استفاده از اين دستگاه سبب ايجاد اطمينان و كاهش استرس بيمار هنگام كار مي‌شود. بنابراين با اين دستگاه مي‌توانيد رگ مناسب را به راحتي و بدون خطا جهت نمونه‌گيري، خون‌گيري و تزريق انتخاب كنيد. 5. دستگاه رگ‌ياب قابل حمل و مناسب براي تمام رده‌هاي سني نوزادان، اطفال، نوجوانان، جوانان و بــزرگسـالان اسـت. 6. ايـن دستگـاه مـورد استفـاده در تـمـامـي مـراكـز درمـانـي بـهـداشـتـي، بـيـمـارسـتان‌ها، درمانگاه‌ها، آزمايشگاه‌ها، مطب‌ها و هر مركزي كه با تزريق و رگ مرتبط باشند است. 7. در مواردی که كمبود نور براي درمان مورد نظر و کارهای تشخیصی  الـزامـي اسـت  مـي‌تـوان از ايـن وسيله استفاده كرد. 8. در مواردی  که رگ به دلیل باریک شدن، انقباض ديواره عضلاني رگ و خون‌رساني ضعيف به سختی قابل رویت می‌باشد می‌توان استفاده کرد. 9. اين دستگاه استرس بيمار را هنگام تزريق و يا خوندهي بسيار كاهش داده و همچنين با به وضوح ديده شدن رگ، ضريب خطاي شخص کاربر را نيز پايين مي‌آورد. 10. بــراي نــوزادان بــه دلـيــل حـســاسـيــت تــزريــق، خـون‌گيـري، نمـونـه‌گيـري وخوندهي و پيچيدگي رگ قابل استفاده است. 11. برای افرادي كه رگ‌هاي واريسي دارند نیز قابل استفاده است. 12. از این دستگاه می توانید جهت مشاهده موارد انسداد رگ بدلیل خونگیری‌هایی که قبلا انجام شده است استفاده کرد. 13. در موارد هیدروسفالی و یا اینفیلتره شدن سرم تزریقی در زیر پوست می‌توان از این دستگاه استفاده کرد. 14. نمونه‌های دستگاه خارجی تنها برای سنین خاصی مانند نوزادان می‌باشند ولی این دستگاه برای همه سنین کاربرد دارد. 15. عملیات رگ‌گیری برخی بیماران نظیر دیابتی‌ها، افراد مبتلا به افت فشار خون و بیماران با خونریزی شدید و طیف بزرگی از کودکان در حین درمان برای نیروهای پرستاری و امدادی بسیار مشکل است و این دستگاه با شیوه ابداعی و منحصر به فرد در کمترین زمان با کمترین هزینه و بدون نیاز به عمل جراحی این مشکل را رفع می‌کند. 16. در تمامي مراكز درماني مثل آزمايشگاه‌ها، بيمارستان‌ها، درمانگاه‌ها، مراكز بهداشت و حتي مطب پزشكان و در تمامي كيف‌هاي احيا قلبي ريوي می‌توان جهت تسهیل رگ‌گیری از آن استفاده کرد.
اطلاعات تکمیلی
سوالات متداول
برای سفارش این محصول کافیست بر روی گزینه ” تماس بگیرید” موجود در همین صفحه کلیک کنید تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
محصولات مرتبط

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دستگاه رگ یاب”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *