دستگاه IPC

رفع مشکل گردش خون و جلوگیری از ادم
دارای 14 مدکاری
همراه با کاف های مخصوص

[yith_wcwl_add_to_wishlist]

توضیحات

دستگاه IPC

دستگاه IPC  یک پمپ هوای فشرده ساز به همراه جوراب های فشاری می باشد که به دور پا بسته می شود و با استفاده از فشار هوا پا ها را به صورت خارجی فشرده می سازد این فشرده سازی میتواند باعث تسریع جریان خون از سمت پاها به سمت قلب شود. همچنین دستگاه IPC میتواند برای ریکاوری در ورزشکاران و فیزیوتراپی استفاده شود.

روش فشرده سازی متناوب (Intermittent Pneumatic Compression) کاملا غیرتهاجمی بوده و فقط با اعمال فشار به پاهای شخص باعث تسریع گردش خون و جلوگیری از لنف ادم و DVT ‌می شود. همچنین دستگاه IPC بسیار از روش های دارویی جلوگیری از DVT  مانند دارو های رقیق کننده ایمن تر می باشد و خطر خون ریزی های شدید را بسیار کاهش می دهد.

دلایل استفاده از دستگاه IPC

 پا (قلب دوم) و عضلات ساق پا نقش حیاتی در بازگردانی خونی که توسط قلب به پا ها فرستاده شده دارند. هنگامی که فعالیت و تحرک (پیاده روی) مناسبی داریم، با ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه پا جابجایی خون به خوبی صورت میگیرد، اما به مرور با کاهش تحرک، افزایش سن، استراحت طولانی، آرتروز، شکستگی و جراحی هایی (به خصوص در درمان سرطان سینه) که منجر به استراحت های طولانی مدت و عدم تحرک اندام میشوند، رگ های خونی و لنفی تحت فشار زیادی قرار میگیرند.

این رگ های خونی و لنفی نمیتوانند عمل بازگشت خون به قلب را به خوبی انجام دهند از طرفی نیز غدد لنفاوی که وظیفه جذب مایع میان بافتی را به عهده دارند نیز تحت تأثیر این فشار و استرس قرارگرفته و باعث  لنف ادم میشود که با توروم  دست وپا، عدم جذب مواد غذایی به اندام و دفع نشدن مواد سمی و زائد همراه است .

از سویی دیگر ضعف عضلانی و اختلال در گردش خون در روند بازگشت خون به خصوص در دست و پاها باعث بوجود آمدن لخته های خونی پس از جراحی می شود. لازم به ذکر است همیشه دلیل مواجه شدن با این مشکلات ازنظر مشکلات فیزیکی نبوده و عوارض یک سری از داروها پس از جراحی نیز بر این موارد تأثیرگذار هستند. یک روش مؤثر برای رفع مشکل گردش خون و جلوگیری از ادم از گذشته تا به امروز استفاده از انواع روشهای کامپرشن تراپی (IPC) و یا به نوعی ایجاد فشار کاذب خارجی برروی اندام است تا کم کاری عضلات و ماهیچه را جبران کند و خون را به سمت قلب هدایت کرده و مایع میان بافتی را که براثر گره در مسیر عروق لنفاوی هست را از بافت خارج کند.

دستگاه IPC ( Intermittent Pneumatic Compression) با کمک به بهبود جریان خون می توان روند بهبودی را سرعت بخشد. استفاده از دستگاه های IPC میتواند باعث تسریع گردش خون و کاهش خطر ابتلا به ترومبوز ورید عمقی و آمبولی ریوی شود همچنین دستگاه IPC میتواند برای مقاصد فیزیوتراپی و درمان ورم های دست و پا استفاده شود.

چه زمانی باید از دستگاه IPC استفاده کرد؟

کادر درمان، دستگاه IPC را برای شرایط ناشی از گردش خون ضعیف توصیه می کنند. درمان هایی که میتواند با دستگاه IPC انجام شود شامل:

درمان نارسایی مزمن وریدی با دستگاه IPC

نارسایی مزمن وریدی یک بیماری شایع است که بر روی رگ های پا تأثیر می گذارد. زمانی اتفاق می‌افتد که دیواره‌های سیاهرگ‌ها ضعیف هستند و دریچه‌های داخل رگ‌ها آنطور که باید کار نمی‌کنند. جریان خون از پاها به قلب مختل می شود. در نتیجه خون در پاها جمع می شود.

نارسایی مزمن وریدی می تواند نتیجه ترومبوز ورید عمقی (DVT) باشد. همچنین ممکن است با افزایش سن و نشستن یا ایستادن طولانی مدت رخ دهد.

دستگاه IPC می تواند نارسایی مزمن وریدی را با فشردن عضلات پا کاهش دهد. این به فشار خون در برابر جاذبه به سمت قلب کمک می کند.

درمان رگهای واریسی با IPC

این سیاهرگ ها به دلیل نارسایی مزمن وریدی ایجاد می شوند. وریدهای واریسی مانند طناب های برآمده و پیچ در پیچ زیر پوست شما به نظر می رسند.  دستگاه IPC می تواند با تسریع گردش خون به تسکین تورم و درد مرتبط با واریس کمک کند.

درمان ترومبوز ورید عمقی (DVT) با دستگاه IPC

ترومبوز ورید عمقی(DVT) یک لخته خون است که در یک سیاهرگ عمیق در بدن، اغلب در پا ایجاد می شود. از آنجا که لخته جریان خون را مسدود می کند، خون و تورم می تواند در پشت آن ایجاد شود از این رو درمان DVT‌ باید مورد توجه قرار گیرد.

پزشکان ممکن است دستگاه IPC را برای افرادی که در معرض خطر ترومبوز ورید عمقی هستند توصیه کنند.

اگر از قبل ترومبوز ورید عمقی (DVT) دارید و از داروهای رقیق کننده خون (ضد انعقادها) استفاده می کنید، منطقی است که درمان فشرده سازی را در نظر بگیرید زیرا عوارض کمتری نسبت به این دارو ها دارد.

درمان تورم (ادم) پا، مچ پا یا ساق پا با دستگاه IPC

تورم زمانی اتفاق می افتد که مایع در بافت های شما به دام می افتد. مایعات به دلیل گرانش تمایل دارند در پاهای شما جمع شوند، اما بدن ما قادر است به روش مختلف از تجمع آنها جلوگیری کند. با این حال، شرایطی وجود دارد که در آن تورم اتفاق می افتد. تورم در پاها، مچ پا و پاها می تواند ناشی از موارد زیر باشد:

 • نارسایی مزمن وریدی
 • نارسایی احتقانی قلبی
 • لنف ادم
 • بارداری
 • نشستن یا ایستادن طولانی مدت در یک مکان

دستگاه IPC همانند فیزیوتراپی با استفاده از فشار برای حرکت مایع و جلوگیری از تجمع آن کمک می کند.

درمان آسیب های فشاری  و زخم پا با IPC

زخم ها زخم های باز هستند. آنها می توانند در هر جایی از بدن شما ایجاد شوند، اما اغلب بر روی پاها، مچ پا و ساق پا ها تاثیر می گذارند. افراد مبتلا به دیابت، وریدهای واریسی و گردش خون ضعیف در معرض خطر بیشتری برای ایجاد زخم در ساق پا و پا هستند.

دستگاه IPC می تواند روند بهبود زخم و زخم پا را افزایش دهد و طول درمان را در بیماران کاهش دهد

آیا ورزشکاران باید از درمان فشرده سازی استفاده کنند؟ برخی از ورزشکارانی که در ورزش‌های استقامتی شرکت می‌کنند، در حین یا بعد از ورزش از دستگاه IPC روی پاهای خود استفاده می‌کنند. افزایش گردش خون باعث بهبود ریکاوری عضلات و کاهش درد می شود. برخی از مطالعات تحقیقاتی از این اثرات مفید حمایت می کنند.

مزایای دستگاه IPC در فیزیوتراپی

دستگاه  IPC در مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی  در درمان افراد کم توان و بی تحرک استفاده میشود ·جلوگیری از ورم پا در افرادی که به مدت طولانی بعنوان مثال برای پروازهای طولانی ایستاده یا می نشینند. ·افرادی که تحت درمان و جراحی سرطانی هستند ·ورزشکاران(رفع خستگی عضلانی پس از ورزش های سنگین) ·درمان رگ های واریسی ·درمان رگ های واریسی و سایر مشکلات پا در دوران بارداری ·افرادی که دچار لنف ادم هستند ·بهبود زخم های پا ·جلوگیری از بازگشت زخم پا ·رفع اسپاسم های عضلانی موارد ذکر شده تنها دسته محدودی از مزایای دستگاه IPC بوده و تمامی افرادی که دچار مشکل حرکتی  هستند واجد شرایط استفاده از این دستگاه می باشند.

مزایای دستگاه آی پی سی

 • دارای نمایشگر لمسی
 • دارای دو پورت مجزا برای تفکیک پاها
 • دارای افکت های تصویری برای نمایش مد ها
 • دارای چندین مد کاری مختلف
 • دارای تایمر زمان و فشار
 • قابلیت تنظیم برای فشار های مختلف
 • قابلیت تنظیم برای زمان های مختلف
 • کاملا اتوماتیک
 • دارای گیره برای اتصال به تخت

خرید دستگاه IPC

برای خرید پمپ IPC و سفارش کاف های کامپرشن تراپی میتوانید با کارشناسان فروش آنهوما تماس بگیرید تا در خصوص جزئیات و قیمت دستگاه آی پی سی اطلاعات بیشتری کسب کنید.

اجاره دستگاه IPC

دستگاه های IPC معمولا قیمت بالایی دارند و از آنجایی که بسیاری از بیماران با یک دوره درمانی میتوانند از بروز دی وی تی جلوگیری کنند و نیازی به استفاده روزانه ندارند. در نتیجه خرید این محصول برای این بیماران منطقی نمی باشد. بیماران این امکان را دارند که به صورت مستقیم از شرکت سازنده دستگاه را اجاره کنند و پس از استفاده آن را برگردانند همچنین در صورت بروز هر گونه مشکل در دستگاه میتوان آن را جایگزین کرد.

اجاره دستگاه کامپرشن تراپی(IPC)

اطلاعات تکمیلی
سوالات متداول
دارای 6 عدد بالشتک و یا کاف بوده که هر 3 کاف آن به یک پا وصل می شود.
بله این محصول دارای استاندارد ایزو بوده و علاوه برآن دارای استاندارد از آزمایشگاه مرکزی نیز می باشد.
کاربران این دستگاه پرستاران بخش مراقبت های ویژه، متخصصین بیهوشی و مراکز بیهوشی می باشند
برای اطلاعات بیشتر این محصول می توانید به مراجعه به کاتالوگ آن در همین صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
برای سفارش این محصول کافیست بر روی گزینه ” تماس بگیرید” موجود در همین صفحه کلیک کنید تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
محصولات مرتبط

نقد و بررسی‌ها

هنوز بررسی‌ای ثبت نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “دستگاه IPC”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *