دستگاه کامپرشن تراپی IPC 9000

رفع مشکل گردش خون و جلوگیری از ادم
دارای 14 مدکاری
همراه با کاف های مخصوص
توضیحات

دستگاه کامپرشن تراپی فیزیوتراپی

دستگاه کامپرشن تراپی یک پمپ هوا به همراه جوراب های فشاری می باشد که به دور پا بسته می شود و با استفاده از فشار هوا پا ها را به صورت خارجی فشرده می سازد این فشرده سازی میتواند باعث تسریع جریان خون از سمت پاها به سمت قلب شود. پا (قلب دوم) و عضلات ساق پا نقش حیاتی در بازگردانی خونی که توسط قلب به پا ها فرستادهشده دارند. هنگامیکه فعالیت و تحرک (پیادهروی) مناسبی داریم،با ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه پا جابجاییخون بهخوبی صورت میگیرد، اما بهمرور با کاهش تحرک، افزایش سن، استراحت طولانی، آرتروز، شکستگی و جراحیهایی (بهخصوص در درمان سرطان سینه) که منجر به استراحتهای طولانیمدت و عدم تحرک اندام میشوند، رگهای خونیو لنفی تحتفشار زیادی قرار گرفته، بهنوعی که نمیتوانند عمل بازگشت خون به قلب را بهخوبی انجام دهند از طرفی نیز غدد لنفاوی که وظیفه جذب مایع میان بافتی را به عهدهدارند نیز تحت تأثیر این فشار و استرس قرارگرفته و باعث  لنف ادم میشود که با توروم اغلب دستوپا، عدم جذب مواد غذایی به اندام و دفع نشدن مواد سمی و زائد همراه است . از سویی دیگر ضعف عضلانی و اختلال در گردش خون در روند بازگشت خون بهخصوص در دست و پاها باعث بوجود آمدن لختههای خونی پس از جراحی است.لازم به ذکر است همیشه دلیل مواجهشدن با این مشکلات ازنظر مشکلات فیزیکی نبوده و عوارض یک سری از داروها پس از جراحی نیز بر این موارد
تأثیرگذار هستند.فیزیکی نبوده و عوارض یک سری از داروها پس از جراحی نیز بر این موارد
تأثیرگذار هستند.
یک روش مؤثر برای رفع مشکل گردش خون و جلوگیری از ادم از گذشته تا به امروز استفاده از انواع روشهای کامپرشن تراپی
(فشردهسازی) و یا به نوعی ایجاد فشار کاذب خارجی برروی اندام است تا کمکاری عضلات و ماهیچه را جبران کند و خون را به سمت قلب هدایت کرده و مایع میان بافتی را که براثر گره در مسیر عروق لنفاوی هست را از بافت خارج کند. 
کامپرشن  تراپیCompression Therapyبا کمک به بهبود جریان خون می توان روند بهبودی را سرعت بخشد.

چه زمانی باید از درمان کامپرشن تراپی استفاده کرد؟

ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی درمان کامپرشن تراپی را برای شرایط ناشی از گردش خون ضعیف توصیه می کنند. این شامل:

نارسایی مزمن وریدی

این یک بیماری شایع است که بر روی رگ های پا تأثیر می گذارد. زمانی اتفاق می‌افتد که دیواره‌های سیاهرگ‌ها ضعیف هستند و دریچه‌های داخل رگ‌ها آنطور که باید کار نمی‌کنند. جریان خون از پاها به قلب مختل می شود. در نتیجه خون در پاها جمع می شود. نارسایی مزمن وریدی می تواند نتیجه ترومبوز ورید عمقی (DVT) باشد. همچنین ممکن است با افزایش سن و نشستن یا ایستادن طولانی مدت رخ دهد. کامپرشن تراپی می تواند نارسایی مزمن وریدی را با فشردن عضلات پا کاهش دهد. این به فشار خون در برابر جاذبه به سمت قلب کمک می کند.

رگهای واریسی

این سیاهرگ ها به دلیل نارسایی مزمن وریدی ایجاد می شوند. وریدهای واریسی مانند طناب های برآمده و پیچ در پیچ زیر پوست شما به نظر می رسند. کامپرشن تراپی می تواند به تسکین تورم و درد مرتبط با واریس کمک کند.

ترومبوز ورید عمقی (DVT)

این یک لخته خون است که در یک سیاهرگ عمیق در بدن، اغلب در پا ایجاد می شود. از آنجا که لخته جریان خون را مسدود می کند، خون و تورم می تواند در پشت آن ایجاد شود. پزشکان ممکن است درمان کامپرشن تراپی را برای افرادی که در معرض خطر ترومبوز ورید عمقی هستند توصیه کنند. برخی از عوامل خطر عبارتند از:
 • حمل وزن اضافی
 • شیمی درمانی
 • عدم تحرک یا بی تحرکی
 • بارداری و پروسه پس از زایمان، تا شش هفته پس از تولد
اگر از قبل ترومبوز ورید عمقی (DVT) دارید و از داروهای رقیق کننده خون (ضد انعقادها) استفاده می کنید، منطقی است که درمان فشرده سازی را در نظر بگیرید. با این حال، قبل از شروع کامپرشن تراپی با پزشک خود صحبت کنید و ببینید که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

تورم (ادم) پا، مچ پا یا ساق پا

تورم زمانی اتفاق می افتد که مایع در بافت های شما به دام می افتد. مایعات به دلیل گرانش تمایل دارند در پاهای شما جمع شوند، اما بدن ما قادر است به روش مختلف از تجمع آنها جلوگیری کند. با این حال، شرایطی وجود دارد که در آن تورم هنوز اتفاق می افتد. تورم در پاها، مچ پا و پاها می تواند ناشی از موارد زیر باشد:
 • نارسایی مزمن وریدی
 • نارسایی احتقانی قلبی
 • لنف ادم
 • بارداری
 • نشستن یا ایستادن طولانی مدت در یک مکان
کامپرشن تراپی همانند فیزیوتراپی با استفاده از فشار برای حرکت مایع و جلوگیری از تجمع آن کمک می کند.

زخم و زخم پا

زخم ها زخم های باز هستند. آنها می توانند در هر جایی از بدن شما ایجاد شوند، اما اغلب بر روی پاها، مچ پا و ساق پا ها تاثیر می گذارند. افراد مبتلا به دیابت، وریدهای واریسی و گردش خون ضعیف در معرض خطر بیشتری برای ایجاد زخم در ساق پا و پا هستند. کامپرشن تراپی می تواند بهبود زخم و زخم پا را افزایش دهد.

افت فشار خون ارتواستاتیک

این کاهش سریع فشار خون است که در هنگام ایستادن رخ می دهد. فشار خون پایین می تواند باعث سرگیجه یا سبکی سر شود. افت فشار خون ارتواستاتیک به دلیل بازگشت خون ضعیف به قلب از پاهای شما هنگام ایستادن رخ می دهد. کامپرشن تراپی می تواند با فشار دادن خون از پاهای شما به سمت قلب به درمان این بیماری کمک کند. آیا ورزشکاران باید از درمان فشرده سازی استفاده کنند؟ برخی از ورزشکارانی که در ورزش‌های استقامتی شرکت می‌کنند، در حین یا بعد از ورزش از کامپرشن تراپی روی پاهای خود استفاده می‌کنند. افزایش گردش خون باعث بهبود ریکاوری عضلات و کاهش درد می شود. برخی از مطالعات تحقیقاتی از این اثرات مفید حمایت می کنند.

مزایای این کامپرشن تراپی در فیزیوتراپی

استفاده در مراکز توانبخشی و فیزیوتراپی درمان افراد کم توان وOrthostatic hypotension 
جلوگیری از ورم پا در افرادی که به مدت طولانی بعنوان مثال برای پروازهای طولانی ایستاده یا می نشینند.
افرادی کهتحت درمان و جراحی سرطانی هستند
ورزشکاران(رفع خستگی عضلانی پس از ورزش های سنگین)
درمان رگ های واریسی
درمان رگ های واریسی و سایر مشکلات پا در دوران بارداری
افرادی که دچار لنف ادم هستند
بهبود زخم های پا
جلوگیری از بازگشت زخم پا
رفع اسپاسم های عضلانی
لازم به تاکید است موارد ذکر شده تنها دسته محدودی از مصرف کنندگان کامپرشن تراپی بوده تمامی افرادی که دچار مشکل حرکتی و
mobilityهستند واجد شرایط استفادههستند.

مزایای دستگاه کامپرشن تراپی IPC-9000

 • دارای نمایشگر لمسی
 • دارای دو پورت مجزا برای تفکیک پاها
 • دارای افکت های تصویری برای نمایش مد ها
 • دارای چندین مد کاری مختلف
 • دارای تایمر زمان و فشار
 • قابلیت تنظیم برای فشار های مختلف
 • قابلیت تنظیم برای زمان های مختلف
 • کاملا اتوماتیک
 • دارای گیره برای اتصال به تخت
اطلاعات تکمیلی
سوالات متداول
دارای 6 عدد بالشتک و یا کاف بوده که هر 3 کاف آن به یک پا وصل می شود.
بله این محصول دارای استاندارد ایزو بوده و علاوه برآن دارای استاندارد از آزمایشگاه مرکزی نیز می باشد.
کاربران این دستگاه پرستاران بخش مراقبت های ویژه، متخصصین بیهوشی و مراکز بیهوشی می باشند
برای اطلاعات بیشتر این محصول می توانید به مراجعه به کاتالوگ آن در همین صفحه مراجعه کنید و یا با کارشناسان ما در ارتباط باشید.
برای سفارش این محصول کافیست بر روی گزینه ” تماس بگیرید” موجود در همین صفحه کلیک کنید تا با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.
محصولات مرتبط

1 دیدگاه برای دستگاه کامپرشن تراپی IPC 9000

 1. محمد رحیم

  نمایشگر دستگاه خیلی زیبا و کاربردی هست پیشنهاد میکنم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *